Zarica skozi čas – Temelji za nadaljnji razvoj [14. del]

Sezona 1995/96 je prinesla nov način točkovanja. Za zmago je ekipa dobila tri, neodločen izid je prinesel eno točko. Junija 1996 je vodenje kluba prevzel Andrej Čelik. S svojimi sodelavci je poskrbel, da je klub prišel do aktov, ki so postavili temelje novemu razvoju.

Osmega novembra istega leta je bila podpisana najemna pogodba s katero je KS Orehek Drulovka klubu zaupala vzdrževanje športnega parka. S tem je bila prižgana zelena luč za razvoj Športnega parka Zarica. Člani so ponovno osvojili drugo mesto v gorenjski ligi. Svetla izjema so bili mladinci in kadeti, ki so bili stalni člani druge lige.. Igralci mlajših selekcij so bili tarča večjih klubov, predvsem Triglava. Po koncu sezone smo izgubili kar 13 nadarjenih nogometašev, med bolj znanimi so bili Jaka Štromajer, Davor Bubanja in Enis Đurković.

Se nadaljuje,…

Jaka Štromajer je kariero začel v našem klubu. Vmes pa oblekel dres Triglava, Domžal, Celja, Kopra…, bil šest let tudi v Romuniji

Enis Đurković, igralec, ki je eksplodiral v dresu Triglava pri 24.letih, prestopil v Olimpijo in imel veliko težav s poškodbami

Davor Bubanja, kariero začel v našem klubu, prestopil v Triglav, se vrnil k nam in kot član prestopil v Olimpijo in pomembno pripomogel k vrnitvi zmajev v prvoligaško elito. Kasneje igral tudi v Kopru …

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja