Zarica skozi čas – S figo v žepu 23.del

Urejen Športni park Zarica
Pogled z novo zgrajene tribune

V novo sezono smo vstopili polni pozitivne energije. Prave podpore, razen nekaterih redkih izjem, nismo bili deležni. Odločili smo se, da prednost damo ustvarjanju infrastrukturnih pogojev. V slednjem smo bili zagotovo uspešni. Najprej smo s strani NZS uspeli pridobiti dovoljenje za igranje domačih tekem v ŠP Zarica. Komisija NZS, ki je pregledala objekt, je bila z našimi dosežki več kot zadovoljna. Problem je predstavljala igralna površina, predvsem v primeru deževnega vremena. Sledila je sezona v kateri smo rutinirano zadržali članski drugoligaški status. Hkrati smo spoznali, da klub na redkih zanesenjakih ne more vzdrževati visokega tekmovalnega ritma. Pridružili smo se ideji o nogometnem Kranju. V zgodbo so bili vključeni kranjski nogometni klubi (Triglav, Sava in MI),Triglav bo nosilec v vseh kategorijah; ostalo si bomo razdelili ostali klubi.

Po jesenskem delu tekmovanja v gorenjski mladinski ligi smo bili na prvem mestu. Sledili smo dogovoru in najboljše igralce kadetske in mladinske kategorije odstopili Savi, ki se je kasneje brez težav uvrstila v drugo SML. Ob koncu sezone je nastopil čas, da glede na dogovor, dobimo najboljše starejše dečke, s katerimi bi se prebili v višji rang tekmovanja. Žal od dogovora ni bilo nič, v ozadju se je igrala neka druga igra, kredibilnost vodij sosedskega kluba se je sesula in je ni še danes.

Čas je tekel dalje! Nova drugoligaška sezona je prinesla vrsto mladih igralcev, ki so se kasneje potrdili v prvi ligi.

Se nadaljuje,…