Dupleška podmornica

Legendarne so zgodbe ljudi iz petdesetih let prejšnjega stoletja, ki so govorili o mogočni “Dupleški mornarici”, katera je kljubovala vsem vremenskim (ne)prilikam na kanalu reke Drave, ki teče skozi simpatično naselje Spodnji Duplek na Dravskem polju. Današnje gostovanje delilca pravice na pomembni tekmi za naš klub je bilo vse prej kot simpatično. S svojimi (ne)korektnimi odločitvami je potopil dolgotrajni trud marsikaterega. Osebno sem poznal človeka, ki je izdatno sodeloval pri izgradnji kanala, ki je preprečil razlivanje mogočne Drave preko svojih bregov. Danes zagotovo ne bi bil ponosen na dve do tri generacije mlajšega sovaščana.
Novomeščani imajo kvalitetnejše moštvo od našega. O tem ni nobenega dvoma. Hkrati se sprašujem, kdo daje nekomu pravico v naprej določiti zmagovalca. Morda Štajerska povezava z Rogaško. Kraja si nista prav blizu, pa vendar. Morda pritiski s strani Štajerske nogometne podzveze? Gorenjci se tega ne znamo iti. Morda je človek preprosto pokvarjena baraba? Ne! V to ne verjamem in nočem verjeti. Še vedno je poštenost največja človekova vrednota. Vsak naj se uzre vase in premisli kaj počne.
Sicer smo v tekmo vstopili medlo. Kot da nismo tisti, ki si želimo zmage kot Sahara vode. Že v drugi minuti smo videli prodor Kambiča in nevaren strel Škrbca, ki je k sreči zletel mimo naših vrat. V deseti minuti več kot sporna odločitev moža v črnem. Po “bežanju” gostujočega napadalca iz našega kazenskega prostora, je novomeščan padel, sodnik pa z rahlim zamikom zapiskal. Še tistih nekaj gledalcev, ki hodi na tekme je obnemelo. Le kaj za vraga se je zgodilo? In na začudenje vseh je prišla tudi dokončna odločitev: najstrožja kazen za goste. Cvrtila je bil neusmiljen in je darilo spremenil v gostujoče vodstvo. Domači so bili šokirani. Sledilo je nekaj polpriložnosti za goste, v dvajseti minuti pa je nekdanji igralec rdečih Vujčič po lepi gostujoči akciji povišal izid na 2:0. 26, minuta je prinesla novo sporno odločitev. Cvrtila se je znašel v golobokem prepovedanem položaju, stranski sodnik Karmel je odmahnil z roko, k sreči je odlično posredoval Mikovič in preprečil najhujše. Sledile so naše minute. Po strelu s kota in odbiti žogi je z razdalje z volejem meril Jošt, glavo je podstavil Poljanec, ki je žogi spremenil smer za znižanje izida. Že v naslednji minuti nova priložnost za domače. Prekršek na robu 16. meterskega prostora je bil okarektirizairan kot prosti strel s 17. metrov. Krasen poizkus Huča je gostujoči vratar izbil v polje. Sledil je prosti strel z razdalje Poljanca, ki je končal mimo leve vratnice. To so bile domače minute! 38. minuta prodor Kopača, iz dveh poizkusov smo prišli do kota in strela Matiča, ki je za las zgrešil cilj.
Drugi polčas smo želeli nadaljevati v slogu, kot smo končali prvega. Že v drugi minuti smo, prišli do prostega strela. Poljanec je z močnim strelom za las zgrešil cilj. Kar se je dogajalo v nadaljevanju je za v pozabo. Popolnoma različen kriterij za goste in za nas, dva rdeča kartona – seveda oba za naša igralca, izguba razsodnosti, grožnje enega izmed sodnikov ljudem na naši klopi,…
Po tekmi se je sestalo tudi najožje vodstvo kluba, ki je razpravljalo predvsem o smiselnosti vztrajanja v ligi, ki (v današnjem primeru) s športom nima nobene zveze. Kakšna odločitev je bila sprejeta žal nismo uspeli izvedeti, šušlja se celo o bojkotiranju zadnjih dveh tekem.